Pracovněprávní nároky: Výpočet dovolené

Dovolená

dobrý den,chtěla bych se zeptat na kolik dní mám nárok na dovolenou,když jsem byla zaměstnána od 4.4.2016-3.7.2016.děkuji

Dobrý den, využijte prosím některou z online kalkulaček. Počet dní dovolené totiž může záviset i na konkrétních podmínkách, které jsou uvedeny ve Vaší pracovní smlouvě. Problematiku výpočtu dovolené či její poměrné části upravuje § 212 zákoníku práce. V zásadě poměrná část dovolené činí za každý celý měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.