Pracovněprávní nároky: Výpočet důchodu při pobírání renty

Nárok na rentu

Dobrý den,chtěl bych se zeptat.Pracoval jsem na šachtě asi 30 let (i s vyučením) a byla mi přiznána choroba z povolání na plíce.Za to pobírám rentu za ztrátu na výdělku a jsem veden na úřadu práce.Rentu bych měl pobírat do 65 let věku.Na úřadu práce jsem už 19 let.Ještě rok bych měl rentu pobírat.To dosáhnu 65 let věku.Počítá se důchod i z renty?Děkuji za odpověd' Urban

Dobrý den,

vyplácená náhrada za ztrátu na výdělku se přičte k vyměřovacím základům získaným v jednotlivých letech, čímž Vám bude přiznán výhodnější výpočet.