Pracovněprávní nároky: Výpočet nároku na dovolenou

Dovolená

Dobrý den, v roce 2016 jsem měla nemocenskou v době 2.5.-6.11.2016 Od 7.11.2016 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Zaměstnavatel mi vypočítal nárok na dovolenou za rok 2016 pouze 2 dny (nárok na dovolenou za rok je 25 dní). Je to tak správně?Děkuji

Vážená paní,

zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají. Mateřská dovolená se navíc započítává jako výkon práce, proto by Vám měla část dovolené náležet. Vzhledem k tomu, že neznáme detaily Vaší pracovní doby nelze kalkulovat s konkrétními čísly, zkrácení dovolené na pouhé dva dny je však s velkou pravděpodobní vypočteno chybně.

S pozdravem,

Vaše nároky