Pracovněprávní nároky: Výpočet nemocenské při práci na HPP a DPP

Dobrý den, mám dotaz. Od 5.12.2016 dosud marodím. Pracovní smlouvu mám na neurčito a k tomu mám dohodu o provedení práce. Čili 6 hodin uklízím na pracovní smlouvu a 2 hodiny k tomu myji nádobí na tu dohodu. Pracuji celkem 8 hodin denně od pondělí do pátku. OSSZ mi tvrdí, že se pracovní smlouva na neurčito nesčítá s dohodou o provedení práce. Nemocenskou mi vypočetli jen z těch 6 hodin, i když pracuji 8 hodin denně a na účet mi pošlou údajně jen 2000 Kč. Na hodinu mám 65 Kč a na výplatní pásce mám dvě částky, jedna výplata je za hlavní pracovní poměr a druhá za dohodu. Můžete mi poradit prosím, jestli mi OSSZ vypočítala dobře nemocenskou, když mi vypočítala nemocenskou jen z pracovní smlouvy, i když mám k pracovní smlouvě i dohodu? Předem děkuji za odpověd. Iveta Freyová.

Dobrý den,

Jestliže máte pracovní smlouvu a dále dohodu o pracovní činnosti či o provedení práce, započítává se Vám na nemocenskou každá z těchto smluv zvlášť. Rozhodná výše příjmu pro přiznání nemocenské činí dle zákona o nemocenském pojištění částku ve výši 2.500,- Kč. Pokud Váš příjem z Dohody činí tedy jen 2.000,- Kč, nárok na přiznání nemocenské také z této částky Vám bohužel ze zákona nevzniká.