Pracovněprávní nároky: Výpočet odstupného při výpovědi pro nadbytečnost

Nárok na odstupné

Dobrý den,chtěla bych se zeptat když mi dal zaměstnavatel výpověď po 7 letech z nadbytečnosti a jsem částečný in.důch. Mám ve smlouvě plat 6000+prémie.Smlouva je těch 7 let neměněná..Během let se zákon měnil a min.je 9900.Z čeho bude zaměstnavatel vycházet?Děkuji

Dobrý den,

Odstupné se počítá podle pravidel v zákoníku práce jako průměrný hrubý výdělek za celé nejblíže předcházející kalendářní čtvrtletí, přičemž roli hraje hrubá mzda (plat), kterou zaměstnanec v tomto období obdržel (včetně případných bonusů, příplatků, apod.), a odpracovaná doba v tomto období. Pokud byste měla pochybnosti ohledně výše odstupného, zadejte si případ do webového formuláře společnosti Vaše nároky.cz, kde Váš případ posoudí spolupracující právník.