Pracovněprávní nároky: Výpočet odstupného u nadbytečnosti

Nárok na odstupné

Dobrý den, mám dotaz, pracuji jako učitelka, 28. 8. 2017 mi končí rodičovská dovolená, u svého zaměstnavatele už pracuji druhý rok při rodičovské dovolené na kratší pracovní úvazek, z důvodu nadbytečnosti mi chce můj zaměstnavatel dát výpověď k 29. 8. 2017, z čeho se mi bude počítat odstupné? z plného úvazku který jsem měla před nástupem na mateřskou nebo ze zkráceného, který mám teď. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ve Vašem případě záleží na tom, zda Váš původní pracovní poměr byl změněn či zrušen a nahrazen novým, na zkrácený úvazek, anebo původní pracovní poměr přetrval a byla s Vámi uzavřena nova pracovní smlouva, dle které pracujete na zkrácený úvazek. V prvním případě by se odstupné vypočítávalo z výdělku dosahovaného po změně pracovního poměru. Ve druhém případě by záleželo na tom, který pracovní poměr končí. Pokud by byl ukončován původní pracovní poměr v nezměněné podobě, náleželo by Vám odstupné ve výši průměrného výdělku dosahovaného před nástupem na rodičovskou dovolenou.

S pozdravem, Vašenároky.cz