Pracovněprávní nároky: Výpočet odstupného

Nárok na odstupné

dobrý den, potřebovala bych vědět, zda se při výpočtu odstupného v roce 2017 započítává do hrubé mzdy kromě základní mzdy a prémií také náhrada mzdy za dovolenou či pro tento výpočet proplacená dovolená se nezapočítává a hrubou mzdu tak tvoří pouze základní mzda + prémie. Děkuji za odpověď. Anna Goldová

Dobrý den,

pro účely určení výše odstupného se využívá průměrného výdělku, který se zjistí z hrubé mzdy a z odpracované doby. Touto dobou se opět považuje pouze doba, za kterou zaměstnanci přísluší mzda nebo plat (nikoliv náhrada mzdy). Při výpočtu se tedy dovolená započítávat nebude.