Pracovněprávní nároky: Výpočet průměrné výše platu

Mzda

Dobrý den,rád bych věděl,z jakého období se vypočítá průměrná výše platu při ukončení práce dohodou.Je to 45%ale,když jsem marodil tři měsíce před ukončením a pobíral nemoc.dávky,nebo z výdělečné činnosti před tímto obdobím,děkuji za info s pozdravem Růžek M

Dobrý den,

zde se použije tzv. Pravděpodobný výdělek dle § 355 ZP: Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty. ZP