Pracovněprávní nároky: Výpočet renty při nemoci z povolání

Nárok na rentu

Dobrý den Přítelkyně má uznanou nemoc z povolání, má na to invalidní důchod 1. stupně. Dostává rentu ale nevím jestli správně.Vezmou její I.D. připočítají 11000 minimální mzdu a teprve ten rozdíl mezi původním platem dostává jako odškodnění. Je prosím vás tento postup správný. Já si myslím že by měla dostávat celý rozdíl mezi invalidním důchodem a platem před uznanou nemocí děkuji za odpověď Čepera

V tomto případě se uplatní ustanovení § 271b/1 ZP, kdy: „Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity přísluší zaměstnanci ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného z téhož důvodu.“
Z výše popsaného vyplývá, že pokud přítelkyně zároveň pobírá invalidní důchod a přitom ještě pracuje za minimální mzdu, je postup výpočtu správný, tzn. původní výdělek – (I.D.+výdělek PO uznání invalidity) = výše náhrady.