Pracovněprávní nároky: Výpočet renty za nemoc z povolání

Nárok na rentu

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat byla mi uznána nemoc z povolání,jak mi bude vypočítávána renta,když jjsem výdělek za lonský rok 317124 kč(podle danového přiznání),nastoupila jsem do jiného zaměstnání kde budu mít výdělek max.15000 měsíčně.K nemoci došlo v lednu 2017.\prosím můžete mi poradit.,bohužel se se mnou v bývalém zaměstnání o tomto nechtějí bavit,tak jen info aby byo vypočítáno správně.Děkuji moc.S pozdravem Jitka Zemanová

Vážená paní Zemanová,

renta by měla činit rozdíl mezi Vašim výdělkem před uznáním nemoci a výdělkem po uznání nemoci z povolání. Váš bývalý zaměstnavatel by Vám tak měl vlastně hradit rozdíl mezi výdělkem, kterého jste dosahovala u něj a vaším současným průměrným výdělkem. Pokud byste se cítila ze strany bývalého zaměstnavatele zkrácena, neváhejte nám zadat případ.

S pozdravem Vaše nároky.cz