Pracovněprávní nároky: Výpočet renty

Nárok na rentu

Dobrý den. V roce 1998 jsem měl pracovní úraz po skončení nemocenské mě byla přiznána renta. Po celou dobu kdy jsem šel na nemocenskou musel doktor vypisovat formulář, jestli nemoc souvisí s pracovním úrazem či ne. Pokud ano byla mě vypočítána renta tak jako kdybych pracoval a nebyl nemocný. Pokud nemoc nesouvisela s pracovním úrazem ( chřipka, operace křečových žil,..) byla renta sice vyplácena, ale podstatně nižší částkou. Chtěl jsem se zeptat jak se vlastně postupuje při výpočtu a jestli tato sytuace s vyplácením bude i v roce 2017. Děkuji za odpověď B.

Dobrý den,

vyplácená náhrada za ztrátu na výdělku se přičte k vyměřovacím základům získaným v jednotlivých letech, čímž Vám bude přiznán výhodnější výpočet.