Pracovněprávní nároky: Výpočet volna z fondu pracovní doby

Státní svátek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na fond pracovní doby. Pracuji v středisku sociálních služeb jako sestra, V pracovní smlouvě mám napsáno: jednosměnný provoz, 40 hodin týdně. Děláme dvanáctihodinové směny pondělí až neděle od 6-18. Nevím kolik mám v daném měsíci odpracovat hodin, jestliže v daném měsíci jsou svátky. Počítají se nám hodiny svátků do fondu pracovní doby nebo svátky se nás vůbec netýkají. Děkuji s pozdravem Oborná. Jde mi o to, že v případě, že se svátky nijak nepočítají, přicházíme o volno za svátky.

Dobrý den,

v případě, že pracujete ve svátek, máte nárok na to, aby Vám byla poskytnuta náhrada mzdy za práci ve svátek ve výši průměrného denního výdělku, nebo na poskytnutí náhradního volna za práci konanou ve svátek.

S pozdravem

Vašenároky.cz