Stát: Výpověď dohodou a úřad práce

Úřad práce

Dobrý den, jsem zaměstnaná od 19.6.2016 a mám smlouvu na určitou dobu na 1 rok. 21.1.2017 nastupuji do nemocnice na dohodnutou operaci, tudíž od 21.1.2018 dostanu neschopenku. Ještě před neschopností se budu stěhovat pryč k příteli, takže po neschopence už do práce nenastoupím. Dnes jsem to nahlásila v práci, že bych chtěla podat výpověď, prozatím jen manažerce, řekla, že se můžeme domluvit na výpovědi dohodou ke dni 20.1. 2018. Co to pro mě znamená? Kdo mě bude vyplácet neschopenku? Je k tomu ještě zodpovědná firma, nebo to musím řešit přes úřad práce? Děkuji.

Dobrý den,

z Vašeho dotazu a zadaných dat vyplývá, že smlouva na dobu určitou skončila dne 19.6.2017. Předpokládáme však, že se jedná pouze o chybu v datu (stejně jako u nástupu do nemocnice). V případě, že ukončíte pracovní poměr den před nástupem na nemocenskou, jedná se o tzv.onemocnění v ochranné lhůtě, kdy se nemocenská bude vyplácet stejně jako kdybyste byla zaměstnaná (tj. lístky na peníze budete zasílat svému zaměstnavateli).

Nicméně je třeba upozornit, že prvních 14 dnů neschopenky Vám nebude náležet žádná nemocenská (jelikož tuto platí zaměstnavatel od 4 do 14 dne nemoci (první 3 dny jsou dle zákona neplacené) a Vy již nebudete v pracovním poměru).

Je tedy třeba počítat s tímto faktem a také s tím, že předmětných 14 dnů si budete muset sama platit zdravotní a sociální pojištění.

S pozdravem
Vaše nároky.cz

Zpět do Stát