Pracovněprávní nároky: Výpověď a nárok na dovolenou při vyčerpání dovolené

Dovolená

Dobrý den, od ledna 2018 mám naplánovanou a řádně schválenou a zaplacenou dovolenou, Nyní, v 06/2018, jsem však podal výpověd, bohužel dovolenou jsem již vyčerpal v min. měsících.. Mohu na dovolenou odjet nebo nemohu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže jste již dovolenou vyčerpal, nárok na další dovolenou bohužel nemáte. Doporučujeme se se zaměstnavatelem domluvit, jestli by Vám třeba neposkytl neplacené volno. Pokud byste na dovolenou jel, aniž byste se se zaměstnavatelem domluvil a jemu by vnikla škoda, která by se dala vyčíslit, pak by zaměstnavatel proplacení této škody mohl po Vás požadovat.