Pracovněprávní nároky: Výpověď a nevyplacená mzda od německé firmy

Nevyplacená mzda

Dobrý den, můj přítel byl zaměstnanec německé firmy, řidič kamionu, zkušební doba je u této firmy půl roku. Asi třetí měsíc byl napaden kolegou a ten mu způsobil zranění, která vyžadovala pracovní neschopnost. Přijel tedy domů, na chirurgii lékař vystavil zprávu a obvodní lékař následně neschopenku. Tři dny po odeslání neschopenky zaměstnavateli, přišla výpověď. Navíc dle pracovní smlouvy k 15. v měsíci má být výplata, ale zaměstnavatel nereaguje na telefonáty, je 21. a výplata nikde. Prosím co dělat, děkuji za odpověď, hezký den

Dobrý den, s Vaším problémem Vám nemůžeme pomoci, jelikož pracovněprávní vztah Vašeho přítele se řídí německým právem.