Pracovněprávní nároky: Výpověď bez udání důvodu

Invalidní důchod

Dobry den.Byval sem invalida 1stupne asi 6let do unora 2017,muj stav se zlepsil(pater)ze invalidni duchod mi byl odebran na zakade lekarskych posudku.Momental jsem tedka ve zkusebni dobe jako skladnik a taham tezsi veci a pani ucetni s firmy chce po me potvrzeni o danovich prijmech ktere uz mam a s predchoziho zamestnani je videt ze jsem mel invaidni duchod 1stupne,je mozne ze me novy zamestnavatel vyhodi bez udani duvodu..prave kvuli tomu ze jsem byl invalidni duchodce a uz jim nyni nejsem,kdyz odevzdam potvrzeni o zdaitelnych prijmech?Dekuji predem za odpoved Vacav Danek

Vážený pane Daňku,

jestliže jste schopen vykonávat práci na Vaší pracovní pozici, není zde důvod, aby Vám zaměstnavatel dával výpověď. Je pravdou, že ve zkušební době může zaměstnavatel dát zaměstnanci výpověď bez udání důvodu, pokud řádně plníte své povinnosti vůči zaměstnavateli, nemáte se čeho bát. S jistotou však rozhodnutí zaměstnavatele předvídat nelze.

S pozdravem Vaše nároky.cz