Pracovněprávní nároky: Výpověď daná zaměstnancem

Ukončení pracovního poměru

Dobrý večer, mám práci na dobu určitou 3 roky. V září to bude rok, co u této firmy pracuji. Mám pracovní dobu od 5:30 do 14:00.Manžel chodil na 3 směny, ale od května 2016 mu to změnili a chodí pouze na ranní směnu od 6:00 do 14:30. Mám dvě děti 4 a 6 let, a nemá mi je kdo vozit do školky. Od 1.9. bych mohla nastoupit do jiné práce, kde je pracovní doba od 8:30, takže bych školku zvládla. Zaměstnavatel mi nechce přistoupit na dohodu, ale chce po mě Výpověď s 2 měsíční výpovědní lhůtou. Můžu napsat Dohodu s tím, že potřebuji skončit hned, kvuli dětem? Můžete mi, prosím poradit, jak bych mohla skončit s okamžitou platností? Snad mi odpovíte brzy, v pondělí 22.8. to mám jít řešit. Děkuji za odpověď P.V.

Dobrý den,

v případě, že Váš zaměstnavatel nepřistoupí na dohodu o rozvázání pracovního poměru, nezbývá Vám nic jiného než podat výpověď. Výpovědní doba činí dle zákoníku práce nejméně 2 měsíce a začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi, ve Vašem případě tedy od 1. 9. Obávám se, že okamžité zrušení pracovního poměru ve Vašem případě není možné, neboť se nejedná o důvody, které uvádí § 56 zákoníku práce, a sice zdravotní důvody nebo nevyplacení mzdy.