Pracovněprávní nároky: Výpověď dohodou, ukončení podnikatelské činnosti

Ukončení pracovního poměru Nárok na odstupné

Dobrý den mám nárok na odstupné? Mám podepsanou vypoved dohodou .důvod ukonceni podnikatelské cinosti zaměstnavatelé.dekuji předem za odpověď hanzlikova

Dobrý den,

prvně bychom Vás chtěli upozornit, že výpověď dohodou dle zákona neexistuje. Můžete buď dostat výpověď od zaměstnavatele, kterou podepisuje pouze zaměstnavatel, nebo můžete oba podepsat dohodu, se kterou byste však měla souhlasit. Rozdíl je zejména v tom, že u dohody se někdy můžete připravit o nárok na odstupné.

Dle Vašeho popisu nám však vyplývá, že jste dostala výpověď z důvodu rušení zaměstnavatele. V takovém případě by Vám mělo náležet odstupné dle let, které jste u zaměstnavatele pracovala.

Pokud by Vám zaměstnavatel odstupné odmítal uhradit, určitě se na nás neváhejte obrátit. Stačí zadat případ.