Pracovněprávní nároky: Výpověď dohodou z osobních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,podala jsem výpověď dohodou,odmítají mě pustit i když jsem podala žádost s osobních důvodu, stěhují se mimo Brno k příteli,coam v tomto případě dělat,mám i v novem bydlišti nabitou novou práci,mužů si také vzít neplacené volno v případě dvouměsíční výpovědi? Pracuji jako poštovní dorucovatelka a nejsou nám proplaceny prescasy a děláme víc jak 12 hodinové směny i když máme smlouvu na 7,5hodiny,děkuji Salmova

Dobrý den,

ukončení pracovního poměru je možné buď výpovědí, anebo dohodou. V případě ukončení pracovního poměru dohodou záleží na podmínkách této dohody. Jestliže jste podala výpověď, zaměstnavatel má právo Vás nadále zaměstnávat další dva měsíce následující po měsíci, ve kterém jste výpověď podala. Neplacené volno se zpravidla řídí dohodou mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Platí, že zaměstnavatel by měl zaměstnanci poskytnout neplacené pracovní volno při přestěhování, nejvýše však v rozsahu dvou dnů. Co se týče problémů při nedodržování smluvené pracovní doby, je možné podat podnět na inspektorát práce, který může následně provést kontrolu u příslušného zaměstnavatele a prověřit případné porušování pracovněprávních předpisů.