Pracovněprávní nároky: "Výpověď dohodou" ze zdravotních důvodů

Pracovní smlouva

Dobrý den,mám najitou novou práci,ale nový zaměstnavatel nemůže čekat 2 měsíce až mně uplyne výpovědní lhůta u dosavadního zaměstnavatele.Pracují v mrazírenské komoře v mrazu -19 stupních prúměrně 4 hod denně..A mám začínající potíže zahleněné plíce,počínající revma,zarudlou pokožku,avšak nepodložené lékařem.Lze podat výpověd dohodou cca 1 měsíc předem,ze zdravotních důvodů.Děkuji za odpověd.Durník Vlastimil

Dobrý den,

ze strany zaměstnance lze k okamžitému ukončení pracovního poměru dojít např. na základě lékařského posudku tedy v případě, kdy byste podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemohl konat dál práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel by Vám neukončil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce.

Co se týká Vámi zmíněné "výpovědi dohodou", právně tento pojem neexistuje- jde o podání výpovědi dobrovolným rozhodnutím obou stran. Pokud se se zaměstnavatelem však nedohodnete na kratší ,než dvou měsíční výpovědní lhůtě uvedené ve smlouvě, domníváme se, že ji budete muset dodržet.

S pozdravem,