Pracovněprávní nároky: Výpověď kvůli častému onemocnění dítěte

Ukončení pracovního poměru

Muze me zamestnavatel dat vypived,kdyz man casto nemocne dite??Nebo kdyz navstevujeme lekare??Dekuji za odpoved Jiri

Výpovědní důvody jsou vyjmenovány v § 52 ZP, patří mezi ne např. zrušení zaměstnavatele, nebo nadbytečnost zaměstnance. Zákaz výpovědi je rozveden v § 53 ZP, ve Vašem případě by se dalo operovat pouze odst. 1 písm. d) pokud právě čerpáte rodičovskou dovolenou. V ostatních případech nemusí zaměstnavatel brát ohled na Vaše rodinné poměry.