Pojišťovny: Výpověď od pojišťovny

Vypovězení pojistné smlouvy

Dobrý den,potřebuji poradit, zda je možné se odvolat proti výpovědi, kterou zaslala pojišťovna A.... Vypověděla v souladu s ustanovením § 22, odst. 3 zákona č. 37/2004 Sb. úrazové připojištění (trvalé následky úrazem, DO a DO plus) sjednané v rámci investičního životního pojištění u mé dcery a dále u mé smlouvy dle § 22 odst.1 výpověď hospitalizace, připojištění úrazu (trvalé následky úrazu, DO a DO plus). Máme smlouvy uzavřené 2,5 roku. Dcera měla asi 3 úrazy (podvrtnutý kotník, vykloubený palec a podvrtnutou krční páteř) a já 2 krátké hospitalizace (2 a 5 dní) a zlomený kotník, meniskus a kousnutí psem. Je tedy možné se nějak bránit? Děkuji

Dobrý den,

uvedené ustanovení zákona o pojistné smlouvě je nově nahrazeno příslušnými ustanoveními nového občanského zákoníku, konkrétně ve Vašem případě ust. § 2805 a § 2807 NOZ týkající se právní úpravy pojistné smlouvy. Pojistitel může, a v praxi se tak i často stává, pojištění z uvedených důvodů vypovědět.