Pracovněprávní nároky: Výpověď po pracovním úrazu

Pracovní úraz

Dobry den, chtěla bych se zeptat, když jsem si 5. řijna udělala pracovní úraz a k 7. řijnu jsem měla danou vypověd dohodou , bude mě to počítat jako pracovní úraz? děkuji za odpověd

Dobrý den,

Prvně bychom chtěli upozornit na to, že termín výpověď dohodou zákoník práce neobsahuje. Buď může být dána výpověď ze strany zaměstnavatele nebo zaměstnance, což je jednostranný akt, kdy není potřeba podpisu druhé strany, nebo může být pracovní poměr ukončen dohodou, což musí podepsat a souhlasit s tím obě strany. Zaměstnavatelé tento termín však rádi používají, aby zmátli zaměstnance. To k tomuto.

Teď přímo k dotazu. Nezáleží na tom, kdy jste dostala výpověď nebo ukončila pracovní poměr, jestliže se Vám stal úraz, který byl definovaný jako pracovní, tedy ideálně na pracovišti zapsaný, o pracovní úraz se jedná a vy máte nárok na odškodnění.

Pokud bývalý zaměstnavatel bude proplacení úrazu odmítat, můžete se na nás obrátit a my Vám s odškodněním pomůžeme.