Pracovněprávní nároky: Výpověď po prodloužení smlouvy na dobu určitou

Pracovní smlouva Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, mám smluvu na dobu určitou, která je do 30.4.2018, ale už mi minulý týden zaměstnavatel dal novou smlouvu na dobu určitou a to do 30.11.2018, nyní mi ale vedoucí pracovník oznámil že musí propustit 4 lidi a já jsem mezi nima, chtěla jsem se zeptat jestli jak říká on ta nová smlouva je neplatná??děkuji za odpověď Z.D.

Dobrý den,

jestliže již došlo k podepsání smlouvy na dobu určitou, smlouva je platná a zaměstnavatel Vás nemůže ve většině případů propustit. Muselo by například dojít k hrubému porušení pracovní kázně z Vaší strany.

V případě, že by došlo k neoprávněnému propuštění, můžete se na nás obrátit. https://www.vasenaroky.cz/pracovnepravni-naroky/neplatne-rozvazani-pracovniho-pomeru

S pozdravem,