Pracovněprávní nároky: Výpověď po zkušební době

Ukončení pracovního poměru

Pracují jako strážný a mám dotaz:Jak je to s výpovědí když skončí zakázka ze strany objednavatele pro mou formula jsem po zkušební době tří měsíců.Musí mi nabídnout firma jiné místo nebo mi může dát vypoved pro nadbytecnost? Dekuji

Dobrý den,

dle zákoníku práce zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď, stane-li se zaměstnanec nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivity práce nebo o jiných organizačních změnách. Výpověď je tudíž oprávněná, pokud zaměstnavatel provede organizační změnu a mezi Vaší nadbytečností a změnou je přímá souvislost. Zaměstnavatel Vám může nabídnout náhradní práci, jeho povinností to ale není. Zároveň je důležité upozornit, že lidé, jejichž místo zaměstnavatel zrušil a dostali tak výpověď pro nadbytečnost, mají ze zákona nárok na odstupné.