Pracovněprávní nároky: Výpověď před koncem doby určité

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,30.9.17mi končí smlouva na dobu určitou. Musím i přesto dát 2 měsíce předem výpověď? Nebo to jen oznámím poslední den a 1.10. nepřijdu...?Děkuji

Dobrý den,

pokud končí pracovní poměr na dobu určitou, není nutné podávat výpověď. Je však vhodné zaměstnavatele upozornit na to, že po jeho skončení o další trvání pracovního poměru nemáte zájem. Pokud byste po datu na které je sjednáno ukončí pracovního poměru ještě nastoupil do práce a zaměstnavatel by Vám práci umožnil, považuje se tato situace za sjednání pracovního poměru na dobu určitou.

S pozdravem, Vašenároky.cz