Pracovněprávní nároky: Výpověď při DPP

Výpovědní lhůta

Dobrý den, před téměř dvěma týdny jsem nastoupila na brigádu do Levných knih a s paní vedoucí jsem podepsala DPP s nejvyšším možným počtem hodin 300 za rok. Nyní mi byla nabídnuta lépe placená práce od srpna a ráda bych DPP ukončila předčasně. Ve smlouvě je napsáno, že každá ze smluvních stran má právo vypovědět tuto dohodu. Můžeme se tedy s paní vedoucí domluvit, že třeba od 1.8. již nenastoupím?? Jde mi o to, abych neměla žádnou výpovědní lhůtu. Mohu dohodu ukončit bez udání důvodu? Děkuji za odpověď , Hubáčková

Dobrý den,

pokud jste uzavřela dohodu o provedení práce na 300 hodin ročně a chcete ji vypovědět dříve, podejte písemnou výpověď. Pak poběží 15denní výpovědní doba, po jejímž uplynutí už nemusíte k zaměstnavateli chodit.

Případně, jak píšete, je samozřejmě také možné dohodnout se na výpovědi ke sjednanému datu.