Pracovněprávní nároky: Výpověď při mateřské dovolené

Mateřská Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, jsem na mateřské dovolené. Zaměstnavatele mi poslali výpověď dohodou, ne podepsala jsem stim, že chci aby uvedli důvod, kvůli tomu, abych měla nárok na podporu nijak nesnizenou. Mám smlouvu na hpp a jsem zaměstnána u firmy 9 let. Mám nárok na odstupné a co když mi odstupné nedají. ? Děkuji za odpověď

Dobrý den, jako zaměstnankyně na mateřské dovolené jste speciálně chráněná proti výpovědi. Zaměstnavatel Vám může dát výpověď jen z velmi specifických důvodů, jako je například ukončení činnosti zaměstnavatele. Pokud důvod výpovědi neuvedl žádný, nejedná se o platnou výpověď. Výpověď je navíc jednostranný akt, který byste neměla podepisovat. Podepisujete pouze dohodu o ukončení pracovní činnosti, se kterou byste však měla souhlasit. Pokud s ní nesouhlasíte, nepodepisujte nic. Zaměstnavatelé mnohdy používají trik tzv. výpovědi dohodou, což však dle zákona neexistuje, můžete buď dostat výpověď, nebo podepsat dohodu. Přečtěte si vice v našem článku https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/kat-pracovnepravni-nekale-praktiky-zamestnavatelu-pri-vypovedi