Pracovněprávní nároky: Výpověď pro nadbytečnost

Výpovědní lhůta

Dobrý den, byla my uznána choroba z povolani a zamestnavatel pro me nema praci ,kterou bych mohl vykonavat, od 1 května mi pobeží dvouměsíční výpovědní lhuta ,placená v průměru . zatím ústní dohoda nic nepodepsano . Zatím kdo byl od nas takto z podniku propuštěn měl nárok na 12 odstupné plus rentu nebo doplaceni do výdělku.Dnes sem ze dozvěděl ze mely sezení aji odbory a tam jim pry oznámily že ja budu mít výpověď pro nadbytečnost a mám nárok 3 plus 3 narok na odstupné nic sem ještě písemně neobdržel.Jeto v pořádku když každý kdo z firmy odcházel takto měl narok na 12 měsíční odstupné.

Dobrý den,

pakliže Vám chce dát zaměstnavatel výpověď pro nadbytečnost, jedná se o jiný výpovědní důvod, než jaký naznačujete, tudíž nároky vyplývající z této skutečnosti jsou odlišné. Jestliže se po předložení písemné výpovědi budete domnívat, že s Vámi zaměstnavatel nejedná poctivě, zadejte případ na stránkách Vaše nároky.cz a my se Vám pokusíme pomoci.