Pracovněprávní nároky: Výpověď pro nadbytečnost a práce z domu

Výpovědní lhůta

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: Manželovi včera byla předána výpověď pro nadbytečnost dle rozhodnutí ze dne 5.3.2017.Okamžitě mu byl odebrán mobilní telefon, pc, služební vůz mu byl ponechán do 31.5.2017.Od 10.4. nemá dojíždět do zaměstnání, jelikož pro něj není práce. Jeho práce byla rozdělena mezi dva kolegy.Pracovní poměr končí 30.6.2017. Dále se ve výpovědi píše, že je povinen během dní, které bude doma, spolupracovat se společností o nedořešených věcech, předávání atd., jak může spolupracovat, když do práce chodit nemá a telefon a pc také ne? Je vše v pořádku? Předem děkuji KR

Dobrý den,

neviděl bych v této formulaci zásadní problém, je logické, že si zaměstnavatel nechává určitý volný prostor. Nejspíš tak má být manžel k dispozici na nějakou formu práce z domu - předpokládám, že má nějaký počítač a telefon i tam, takže případná komunikace může probíhat tímto způsobem...

S pozdravem,