Pracovněprávní nároky: Výpověď pro nadbytečnost dohodou

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, zaměstnavatel.mi chce dát "výpověď pro nadbyte#nost dohodou"(je uveden par (myslím) 52c.Chce,abych skončila12.3 a dá mi 1měsíční odstupné).Jedná se tedy o dohodu=že musím souhlasit i já nebo o výpověď pro nadbytečnost a budu mit dvouměsíční výpovědní lhůtu+odstupné? Existuje vůbec z právního hlediska výpověď pro nadbytečnost dohodou? Mate mě to název dokumentu"výpověď pro nadbytečnost" a v textu uvedeno "dohodou". Nesouhlasím s výpovědí dohodou,ale pokud bych podepsala, krátí se nějak podpora v nezaměstnanosti? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě nic podobného nepodepisujte, nechte si raději dát výpověd pro nadbytečnost, jinak můžete ztratit nárok na odstupné (podle délky pracovního poměru).