Pracovněprávní nároky: Výpověď pro nevhodnou pracovní dobu

Pracovní doba

Pracuji jako vedoucí stravování na poloviční úvazek ve školní jídelně, dále mám zkrácený úvazek jako učitelka MŠ. 5editelka mi oznámila ukončení úvazku vedoucí stravování z důvodu nevyhovující prac. doby a na mé místo přijme jinou zaměstnankyni . Jaká mám práva při ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnavatelé. Práci jsem vykonávala 25 let.

Dobrý den,

pokud je pracovní poměr rozvázán výpovědí ze strany zaměstnavatele, tak zde musí být uveden jako důvod jeden z výpovědních důvodů v zákoníku práce. Důvod nevyhovující pracovní doby však tímto důvodem není. V takovém případě můžete zaměstnavateli oznámit, že trváte na tom, aby Vás zaměstnavatel dále zaměstnával a zaměstnavatel je povinen poskytnout Vám náhradu mzdy nebo platu do doby, kdy Vám zaměstnavatel umožní pokračovat v práci nebo kdy dojde k platnému skončení pracovního poměru. Dále je potřeba do dvou měsíců od oznámení zaměstnavateli podat žalobu na neplatnost výpovědi.

S podzravem