Pracovněprávní nároky: Výpověď pro péči o dítě

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den chtěla bych se zeptat konci mi mateřská dovolená jelikož nemam hlidáni pro ditě 3 roky tak musim dat výpověd z práce.Bylo mi řečeno abych měla nárok na podporu musím se vrátit na par dní do práce.Tam mi ale řekli že mi výpověd dohodou nepodepíšou ikdyž bude uvedený důvod peče o dítě do 4 let a budu muset zůstat než uplyne výpovědní doba.Prosím o radu co stím děkuji

Vážená paní

během doby mateřské a rodičovské dovolené jste byla neustále zaměstnána a podle zákoníku práce a jeho přilehlých předpisů se za výkon práce považuje i mateřská dovolená. Během této doby Vám tudíž vznikl nárok na dovolenou v délce smluvené v prac. smlouvě, kterou je Vám zaměstnavatel povinen umožnit čerpat po skončení mateřské dovolené. V případě nároku na podporu Vám tento vznikl i pobytem na mateřské. V případě Vaší výpovědi Vám nenáleží odstupné. Váš pracovní poměr ovšem skončí až uplynutím výpovědní doby, pokud se se zaměstnavatelem nedohodete jinak.