Pracovněprávní nároky: Výpověď pro zdravorní nezpůsobilost

Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dobrý den,po operaci lokte ruky jsem byl po návratu z nemocenské shledán zdravotně nezpůsobilým k práci řidiče tramvaje vzhledem k pracovní poloze,zaměstnavatel mě místo přeřazení na jinou práci v mém případě řidiče autobusu dal dovolenou tudíž nesplnil 15 denní lhůtu k přeřazení,dal jsem výpověd a odmítli mi dát odstupné s odůvodněním že mi podniková lékařka měla napsat zdravotně nezpůsobilý jako řidič mhd to je funkce složená s řidiče tramvaje a autobusu,mám v takovém případě nárok na odstupně,děkuji za odpověd

Dobrý den,

pokud lékařka v posudku uvedla, že jste nezpůsobilý k práci řidiče tramvaje, pak zaměstnavateli nebránilo převést Vás na práci řidiče autobusu. Zaměstnavatel tedy jednal v souladu s požadavky lékaře i zákona. V tomto případě bohužel nárok na odstupné nemáte