Pracovněprávní nároky: Výpověď v den nástupu na neschopenku

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Dobrý den, Mam dotaz. Zaměstnanec dostane od zaměstnavatele výpověď v den nástupu na neschopenku. Zaměstnanec tedy výpověď nepodepíše,ale odevzdá neschopenku. Po 14 dnech zaměstnanec na poště obdrží dopis s výpovědí se stále stejnym datumem a to datumem,ktery je udán na neschopence. Plati tato výpověď nebo je zaměstnanec po dobu neschopnosti chráněn? Děkuji za odpověď s pozdravem MB

Dobrý den,

zaměstnanec je v době pracovní neschopnosti proti skončení pracovního poměru v některých případech chráněn. Záleží zejm. na tom, zda si PN zaměstnanec přivodil úmyslně, vznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek (v těchto případech neplatí zákaz dát zaměstnanci výpověď v ochranné době). Dále záleží také na výpovědním důvodu, přičemž pokud se jedná o výpovědní důvod uvedený v § 52 písm. a), b), g) a h) ZP, je možné dát výpověď i v ochranné době. I při těchto výpovědních důvodech však existují výjimky, kdy Vám zaměstnavatel nesmí dát výpověď. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi komplexní problematiku a vy jste Váš případ popsal jen v hrubých rysech, pakliže máte pocit, že Vám dal zaměstnavatel výpověď neprávem, neváhejte zadat případ na stránkách Vaše nároky.cz a my Vám s řešením pomůžeme.