Pracovněprávní nároky: Výpověď v nemocenské

Nemocenská

Dobrý den, prosím Vás, jsem na dlouhodobé nemocenské. mám PP na dobu neurčitou. Chci se zeptat, zda můžu ukončit PP v době nemocenské a hlavně, zda mi výpovědní lhůta 2 měsíců běží i v době nemoci, dĚKUJI

Dobrý den,

pokud byste chtěl/a ihned ukončit PP, zkuste zaměstnavateli navrhnout ukončení PP dohodou, pak byste mohli PP ukončit ihned. Pokud by zaměstnavatel dohodu nepřijal, můžete podat klasickou výpověď, ovšem pak by začala běžet výpovědní lhůta od prvního dne následujícího po měsíci, kdy byla zaměstnavateli doručena výpověď.

Mockrát děkuji za dotaz a přeji hezký den.