Pracovněprávní nároky: Výpověď v období nemocenské v případě německé smlouvy

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den. Pracoval jsem v Německu na německou smlouvu od 1.10.2015 (smlouva na neurčito). K 6.2. jsem omarodil s chřipkou a poslal do firmy neschopenku. (Moje první nemoc za celou dobu). K 12.2. mi poslal zaměstnavatel výpověď, že další spolupráce není možná. Dosud jsem na neschopence, že půjdu marodit, jsem oznámil 2.2.2017. Co mám teď dělat? Může mě takto propustit? Kdo mi bude platit nemoc, nebo kam vůbec poslat lístek na peníze a neschopenku s ukončením nemoci (plán je k 10.3.17). Děkuji. Foltýn

Dobrý den,

bohužel Vám tento dotaz nemůžeme zodpovědět. Pravděpodobně jste totiž pracoval podle německého práva (pokud pracovní smlouva neobsahovala doložku volby českého práva) a tím pádem je nutné postupovat podle práva německého.