Pracovněprávní nároky: Výpoveď v pracovní neschopnosti

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, může mi dát zaměstnavatel po skončení zkušební lhůty výpovědˇ v pracovní neschopnosti? Děkuji.

Dobrý den,
po skončení zkušební doby není možné, aby zaměstnavatel dal výpověď v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení; při onemocnění tuberkulózou se tato ochranná doba prodlužuje o 6 měsíců po propuštění z ústavního ošetřování.