Pracovněprávní nároky: Výpověď v pracovní neschopnosti

Pracovní neschopnost Ukončení pracovního poměru

Dobrý den. Od 16.11.2017 je syn v dočasné pracovní neschopnosti a v ten samý den se se zaměstnavatelem dohodl na výpovědi ( pracovní poměr je také ukončen 16.11.2017) Udělal syn chybu nebo je to tak v pořádku ? A lze ještě nějakým způsobem stáhnou výpověď? Děkuji

Dobrý den,

pokud se na skončení pracovního poměru dohodli, pak se nejedná o výpověď, ale o dohodu obou stran, což je zcela v souladu se zákonem. Pokud by dal zaměstnavatel zaměstnanci výpověď, pak tak ve většině případů nesmí učinit po dobu dočasné pracovní neschopnosti.

S pozdravem,