Pracovněprávní nároky: Výpověď v pracovní neschopnosti ve zkušební době

Nemocenská Ukončení pracovního poměru Zkušební lhůta

Dobry den. Jsem v trimesicni zkusebni dobe. Dnesnim dnem mam odpracovane 2mesice takze mi zbyva mesic do konce zkusebni doby. Onemocnela jsem a chtela bych vedet,zda mi muze zamestnavatel dat vypoved v pracovni neschopnosti? Dekuji za odpoved

Dobrý den,

zaměstnavatel Vám obecně ve většině případů nemůže dát výpověď, pokud jste v pracovní neschopnosti. Jestliže však jste stále ve zkušební době, situace je trošku jiná. V ochranné lhůtě jste ve zkušební době pouze dva týdny. Po uplynutí této doby vám zaměstnavatel může dát výpověď i v době pracovní neschopnosti.

S pozdravem,