Pracovněprávní nároky: Výpověď ve smlouvě

Pracovní smlouva

Dobrý den.Ukončuji pracovní poměr v jedné firmě dohodou a přecházím do druhé, kde se pracovní poměr sjednává na dobu:NEURČITOU ale podle paragrafu 37 podává zaměstnavatel informaci o Výpovědní době:v souladu s ustanovením paragraf 51 zákoníku práce. Mám to chápat tak že mě muže propustit bez udaní duvodu kdykoli? Neměl by tam byt paragraf 52? Mam tet obavy přestoupit. -

Dobrý den,

toto ustanovení ve smlouvě znamená to, že se sjednává zákonná dvouměsíční výpovědní doba. Zaměstnavatel je ze zákona vázán §52 zákoníku práce, tedy Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v tomto paragrafu. Není se tedy čeho bát.