Pracovněprávní nároky: Výpověď ve zkušební době

Zkušební lhůta

Dobry den, pracuji pod agenturou v Nemecku, jsem ve zkusebni dobe a zvazuji vypoved,mohu dat vypoved bez udani duvodu, jak dlouho dopredu,pokud jsem ve zkusebni dobe?Dekuji,s pozdravem Minarikova

Dobrý den paní Minaříková,

podle českého práva je možné pracovní poměr zrušit ve zkušební době z jakéhokoli důvodu; důvod dokonce vůbec nemusíte uvádět. Pracovní poměr se tímto ruší okamžitě.

Pro Vás je odpověď relevantní ale pouze v případě, že se Váš pracovní poměr řídí českým právem, jinak je nutno nastudovat to německé a podmínky ve smlouvě.

S pozdravem,