Pracovněprávní nároky: Výpověď ve zkušební době a nárok na odstupné

Zkušební lhůta Nárok na odstupné

Dobrý den, dostali jsme celá firma výpověď dle paragrafu 52 /insolvence firmy/.Byla jsem ve zkušební době. Mám nárok na nějaké odstupné, když mě firma nemůže dál zaměstnávat? Děkuji Musilová

Dobrý den,

V případě, že dojde k ukončení pracovního poměru výpovědí ze strany zaměstnavatele či dohodou např. z důvodu rušení zaměstnavatele či jeho části, případně z důvodu nadbytečnosti přísluší zaměstnanci odstupné ve výši dle doby trvání pracovního poměru. Pokud s Vámi byl pracovní poměr ukončen z nějakého z výše uvedených důvodů, tak byste měla mít nárok na odstupné.

S pozdravem Vaše nároky.cz