Pracovněprávní nároky: Výpověď ve zkušební době bez udání důvodu

Ukončení pracovního poměru

mela jsem nastoupit do podniku kde jsem absolvovala skoleni a hned tam podepsala smlouvu na dobu neurcitou rekli ze mi telefonicky daji vedet kdy mam nastoupit do prace ale neozyvali se nekolikrat jsem tam volala a pokazde mi rekli ze se ozvou to trvalo skoro mesic a ted mi prisla od nich vypoved bez udani duvodu co mam delat jsem bez prace a bez penez dekuji za odpoved

Dobrý den,

v případě, kdy jste měla ve smlouvě sjednanou zkušební dobu, může Vám zaměstnavatel skutečně dát výpověď bez udání důvodů. Jedná se o tzv. okamžité zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Zároveň pokud ve smlouvě nebyl sjednán den nástupu do práce, byla tato pracovní smlouva neplatná.