Pracovněprávní nároky: Výpověď ve zkušební době na nemocenské

Zkušební lhůta Nemocenská

dobrý den,může dostat zaměstnanec ve zkušební době výpověď z pracovního poměru, když má neschopenku ? děkuji za odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že pokud zaměstnanec ve zkušební době onemocní, pak pro prvních 14 kalendářních dnů pracovní neschopnosti platí, že jej zaměstnavatel nesmí propustit.15. kalendářní den už mu zaměstnavatel může vyrozumění o zrušení jeho pracovního poměru doručit.