Pracovněprávní nároky: Výpověď ve zkušební lhůtě a PN

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Dobrý den, Jsem u nového zaměstnavatele ve zkušební lhůtě od 1. února. Dne 6.4. jsem dostala výpověď ve zkušební lhůtě k 30.4. To je v pořádku, já sama jsem chtěla dát výpověď, mám již od 1.5. nové zaměstnání. Od 17. 4. jsem však v pracovní neschopnosti a zaměstnavatel mě upozornil, že mi o dobu prac. neschopnosti prodlouží zkušební lhůtu, na čemž já netrvám, protože potřebuji skončit prac. poměr do 30.4. Mohu se nějak bránit?

Dobrý den,

pokud Vám zaměstnavatel dal výpověď před počátkem pracovní neschopnosti – tedy před počátkem ochranné doby tak, že by výpověďní doba měla uplynout v ochranné době, potom by se doba PN do výpověďní doby neměla započítávat.

S pozdravem,

Vaše nároky