Pracovněprávní nároky: Výpověď z důvodu častých propustek k lékaři

Výpovědní lhůta Lékařský posudek

Dobry vecer, byla jsem dva mesice nemocna mela jsem ocni pasovy opar nasledovala hospitalizace v nemocnici kdyz jsem se vratila do prace nemoc se vratila chodila jsem dvakrat v tydnu k lekari protoze v oku opar byl stale ,hrozi stale oslepnuti,,chodila jsem do prace plnila jsem dane pracovni povinosti,ale presto i jsem dostala vytikaci dopis prý za pokles vykonosti,ale vím ze je to za ty propustky a pan majitel mi rekl ze neni zaopatrovaci ustav.Teď jsem opět nemocná opar se znovu ozval, az se vratim do prace uz vim ze dostanu výpověď. Myslite ze toto jednání je normalni a jak se mohu bránit?

Vážená paní

V případě, že jste všechny potvrzení řádně odevzdala zaměstnavateli, můžete se bránit podáním na inspektorát práce pro šikanozní jednání ze strany zaměstnavatele. Bohužel, dle zákoníku práce má zaměstnavatel právo dát výpověď zaměstnanci v případě, že tento vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, pozbyl dlouhodobě zdravotní způsobilost k výkonu práce. Pokud jste však schopna i nadále vykovávat svou pracovní činnost, musí Vám zaměstnavatel dát výpověď z jiného důvodu uvedeného v § 52 zákoníku práce. Ve Vašem případě je velmi důležité dávat pozor na důvod výpovědi (popř. dohody o ukončení pracovního poměru), a to z důvodu následného nároku na odstupné.