Pracovněprávní nároky: Výpověď z důvodu návratu bývalého zaměstnce

Ukončení pracovního poměru

jsem týden po zkušební dobe a zamestnavatel mi oznámil ze mam výpověd protoze se tam chce vrátit bývalý zamestnanec. Co můžu dělat? na co mam nárok?Na odstupné?Nechci odejít.

Dobrý den, jestliže jste týden po zkušební době, zaměstnavatel Vám nemůže jen tak bezdůvodně dát výpověď. Výpověď Vám může být zaměstnavatelem dána pouze ze zákonem stanovených důvodů, mezi které navrácení bývalého zaměstnance rozhodně nepatří. Ve vašem případě byste s výpovědí neměla souhlasit a požadovat po zaměstnavateli, aby Vás i nadále zaměstnávat. Pokud i přesto výpověď dostanete, měla byste se bránit. V takovém případě se totiž jedná o neoprávněnou výpověď a vy byste měla mít nárok na odškodnění. Pokud k tomu skutečně dojde, můžete se na Váš případ podívat, případně Vám s řešením sporu pomoci. Stačí zadat případ k posouzení zdarma zde: https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad