Pracovněprávní nároky: Výpověď z důvodu nevyplacení mzdy

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, Zaměstnavatel nám v srpnu nevyplatil červencovou mzdu a od 16. 9. 2016, máme nárok na uplatnění § 56 Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem. Nicméně sehnat nový pracovní poměr není tak jednoduché. Přestože byla naplněna podstata § 56, mohu si podání okamžité výpovědi promyslet a dle § 59 mám nárok na její podání až do 31.10.2016 i to přesto, že by nám během září byla mzda doplacena? Nebo se splacením mzdy se nárok na § 56 ruší a musel bych čekat znova, jak to dopadne další měsíc s vyplacením v řádném termínu. Pro upřesnění uvedu na příkladu s daty:15.9. mi vznikne nárok na § 56, ale já jej hned uplatnit nechci, protože nemám zatím zajištěné jiné zaměstnání. Ale až jej budu mít, třeba 12.10., můžu i tak potom uplatnit § 56 (hned 13.10.) a to i přesto že mi mezitím, třeba 18.9., přišla tato opožděná mzda? Nebo když mi 18.9. přijde mzda, tak na § 56 prostě ztrácím nárok, a v případě podání výpovědi a žádosti o ukončení PP mi nabíhá klasická 2m výpovědní lhůta - tedy od toho 13.10. resp. od 1.11. Takže: mám nárok na § 56 po dobu 2 měsíců od zjištění problému, kterou stanoví § 59, i přestože mi během této doby zaměstnavatel zaplatí? Nebo ne? Děkuji

Dobrý den,

i kdyby zaměstnavatel proplatil mzdu dodatečně, tzn. po uplynutí 15 dnů od termínu splatnosti (ve Vašem případě 16. 9. 2016 a později), neznamená to, že byste již nemohl tímto způsobem pracovní poměr ukončit. Důvod pro okamžité zrušení pracovního poměru již nastal uplynutím 15 dnů od splatnosti a dodatečné splacení mzdy na tuto skutečnost nemá žádný vliv.