Pracovněprávní nároky: Výpověď z důvodu stěhování

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mohu okamžitě ukončit pracovní poměr,z důvodů přestěhování,tedy změny trvalého bydliště a to více než sto kilometrů?Děkuji za odpověd

Dobrý den,

zaměstnanec může okamžitě zrušit pracovní poměr pouze ve dvou případech. Prvním z nich je skutečnost, při které, dle lékařského posudku, nemůžete dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel Vám neumožnil výkon jiné práce pro Vás vhodné. Druhým případem je situace, kdy Vám zaměstnavatel nevyplatil mzdu nebo plat do 15 dnů po uplynutí období splatnosti. Ve Vašem případě tedy okamžité zrušení pracovního poměru není bohužel možné.